Adaptacja strychu – kolejność prac wykonawczych

Adaptacja strychu – kolejność prac wykonawczych
Urządzanie wnętrz 

Adaptacja poddasza na lokal mieszkalny to niezwykle pracochłonne i wymagające dużej ilości czasu przedsięwzięcie. Wszystko zależy oczywiście od stanu, w jakim znajduje się strych, jednak zazwyczaj wymaga on gruntownego remontu – łącznie z podciągnięciem elektryki, uszczelnienia dachu czy wzmocnienia drewnianych stropów.

Przy tego typu pracach bardzo istotna jest kolejność ich wykonywania. Jeśli nie będziemy postępować zgodnie z planem, remont najprawdopodobniej się wydłuży, a nasz czekają dodatkowe koszty.

Prace wykonawcze trzeba więc rozpocząć od doprowadzenia instalacji na powierzchnię stropu: zazwyczaj mowa tu o elektryce, a czasem wodzie. Później należy wykonać dodatkowe kanały wentylacyjne, a następnie wyrównać strop.

Dopiero wtedy możemy przystąpić do wykonania otworów okiennych ora zamontowania okien. Kiedy są one już na swoim miejscu – zajmujemy się uszczelnieniem i ociepleniem.

Kolejnym etapem prac jest wykonanie konstrukcji ścian działowych, podwieszanego sufitu czy przedścianek – o ile zakłada to nasz projekt. Później doprowadzamy instalacje do wnętrza i kładziemy ostatnią warstwę ocieplenia.

Dwa ostatnie etapy remontu to położenie podłogi i montaż skosów, ścian działowych oraz ich wykończenie.